Get Adobe Flash player

Sonda

Czy Twoim zdaniem obecność ludzi młodych w polityce i samorządzie jest potrzebna?
 

 

 

Młodzi Demokraci na Szkole Myślenia

„Myślimy by działać, działamy by zmienić” to motto przewodnie Instytutu Obywatelskiego, organizatora III Szkoły Myślenia w której udział wzięli m.in. Młodzi Demokraci z Mazowsza.

III Szkoła Myślenia Instytutu Obywatelskiego odbyła się w dniach 27 lutego – 3 marca 2013 w Warszawie. W szkole uczestniczyło 20 członków Platformy Obywatelskiej z całego kraju w wieku 20-30 lat. W ramach procesu rekrutacyjnego każdy z uczestników musiał m.in. przygotować projekt inicjatywy aktywizującej lokalnych mieszkańców.
Uczestnicy Szkoły odwiedzili m.in.: Sejm RP i Biuro
Krajowe PO RP. Zajęcia były podzielone na dwa główne bloki tematyczne: „samorząd” i „Europa” oraz na obszerne warsztaty.

Trwające kilka dni szkolenie było wyjątkowa okazją do spotkania i wymiany poglądów z wykładowcami akademickimi, ekspertami i znanymi osobami życia publicznego w Polsce m.in. Małgorzatą Kidawą Błońską - posłanką na Sejm RP, Agnieszką Kozłowską-Rajewicz - sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania, Konradem Niklewiczem – byłym wiceministrem rozwoju regionalnego, prof. Zbigniewem Czachórem – wykładowcą Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Sidonią Jędrzejewską – posłanką do Parlamentu Europejskiego, Tomaszem Machałą – redaktorem naczelnym portalu naTemat.pl i Różą Thun - posłanką do Parlamentu Europejskiego.

Z uczestnikami Szkoły Myślenia spotkali się również przedstawiciele władz krajowych Platformy Obywatelskiej: Andrzej Wyrobiec – Sekretarz Generalny PO RP i Łukasz Pawełek – Skarbnik Krajowy PO RP.

Młodych Demokratów z Mazowsza reprezentowali Michał Jurek i Tomasz Kacprzak, z warszawskiego koła stowarzyszenia.


Michał Jurek:
Szkoła Myślenia to swoista studnia inspiracji, ciekawi paneliści, ciekawi uczestnicy, ludzie pełni pasji. Gorąco polecam wszystkim młodym demokratom, którzy chcą dowiedzieć się czegoś nowego o otaczającym nas świecie i mają energię żeby go zmieniać. Szkoła myślenia pomaga spojrzeć na politykę z szerszej perspektywy.

Tomasz Kacprzak:
Szkoła Myślenia Instytutu Obywatelskiego została, w mojej opinii, świetnie zorganizowana – szerokie grono ekspertów i praktyków z bogatym doświadczeniem zawodowym gwarantowało wysoki poziom zajęć. Bardzo sobie cenię iż przekazywana wiedza to nie tylko książkowa teoria, ale i cenne, praktyczne wskazówki, które po prostym przełożeniu i adaptacji na lokalne warunki można wykorzystać w każdym zakątku kraju i na każdym szczeblu działalności społecznej i politycznej. Wielką wartością dodatnią Szkoły, która w mojej opinii jest jednym z czołowych tego typu przedsięwzięć w Polsce, są ludzie – prelegenci, eksperci Instytutu Obywatelskiego oraz uczestnicy, którzy pomimo młodego wieku brali udział w wielu inicjatywach, mają otwarte umysły i „palą się do działania”;-) Pozostaje mi tylko podziękować Instytutowi za szansę uczestniczenia w tym projekcie i zachęcić młodych członków PO do aplikowania do następnych edycji – naprawdę warto!

Instytut Obywatelski to
think tank stanowiący eksperckie zaplecze partii Platforma Obywatelska RP. Instytut jest ośrodkiem badawczo-analitycznym. Prowadzi działalność ekspercką, wydawniczą i edukacyjną. Działa od marca 2010 roku.

strona www: http://www.instytutobywatelski.pl
fotorelacja z III Szkoły Myślenia na facebooku (zachęcamy do polubienia profilu Instytutu Obywatelskiego ;) ): https://www.facebook.com/media/set/?set=a.542544529110077.1073741825.109747165723151&type=1


autor zdjęć: Aneta Chałońska