Get Adobe Flash player

Sonda

Czy Twoim zdaniem obecność ludzi młodych w polityce i samorządzie jest potrzebna?
 

 

 

Nowe władze Regionu wybrane!

26 stycznia br. odbył się Zjazd Regionu Mazowsze Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci". Po dłuższej przerwie nasz region ma nowego przewodniczącego, którym został Mateusz Biały, nowy zarząd regionu, konwent regionu, regionalną komisję rewizyjną oraz regionalny sąd koleżeński.

Na zjazd, który miał miejsce w warszawskiej siedzibie regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej, przybyło blisko trzydzieści osób. Wśród osiemnastu delegatów byli członkowie kół Stowarzyszenia z Warszawy, Radomia, Pułtuska i Gostynina. Najpierw zjazd dokonał wyboru Przewodniczącego Regionu Mazowsze.

 

Jedyny kandydat, Mateusz Biały z Warszawy, został wybrany jednogłośnie nowym przewodniczącym i to on przez kolejne dwa lata będzie kierował pracami zarządu regionu. Wierzę, że można rozbudować region i moim głównym celem jest powołanie w najbliższym czasie nowych kół lokalnych, między innymi w Legionowie i Sochaczewie. Swoje działanie chcę oprzeć na trzech płaszczyznach: politycznej, strukturalnej i integracyjnej - zachęcał do swojej kandydatury Mateusz Biały.

Następnie delegaci dokonali wyboru członków Konwentu Regionalnego, Regionalnej Komisji Rewizyjnej i Regionalnego Sądu Koleżeńskiego. Po zakończeniu zjazdu zebrał się konwent, który najpierw ustalił liczbę członków zarządu na 11 osób, aby następnie wybrał dwóch wiceprzewodniczących (Rafała Górskiego z Radomia i Łukasza Skarżyńskiego z Pułtuska), sekretarza (Aleksandra Arabadźicia z Warszawy), skarbnika (Krzysztofa Rygiera z Gostynina) oraz 4 członków zarządu (Jakuba Gręziaka, Adama Jankowskiego i Pawła Krężołka z Warszawy oraz Michała Klimczaka z Gostynina).

Dwa wolne miejsca mają w przyszłości przypaść reprezentantom nowych kół S"MD". Jak słusznie zauważył nowy przewodniczący, najlepiej aby były to reprezentantki.

Na zdjęciu po prawej: Przewodniczący Regionu Mazowsze S"MD" Mateusz Biały