Get Adobe Flash player

Sonda

Czy Twoim zdaniem obecność ludzi młodych w polityce i samorządzie jest potrzebna?
 

 

 

Nasi na Szkole Zimowej S"MD" w Szczyrku

W tym roku po raz pierwszy odbywa się Szkoła Zimowa Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. W dniach 10-17 lutego w Szczyrku Młodzi Demokraci z całej Polski uczestniczą w szkoleniach i spotkaniach z politykami PO.

Wśród uczestników są także trzy osoby z naszego regionu: Damian Ciechomski z Gostynina, Kinga Gajewska i Paweł Krężołek z Warszawy.

Młodzi Demokraci mają już za sobą spotkania z Europosłem Rafałem Trzaskowskim oraz Ministrem Rozwoju Regionalnego Elżbietą Bieńkowską. Upłynęły one pod znakiem dyskusji o nowym, właśnie wynegocjowanym, budżecie Unii Europejskiej.

W czwartek Młodzi mieli zaszczyt gościć Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina. Podczas spotkania minister przedstawił dwa najważniejsze filary swojej działalności: pierwszy związany z funkcjonowaniem sądownictwa w Polsce - skróceniem czasu orzekania przez wymiar sprawiedliwości; drugi dotyczący deregulacji zawodów - podzielony na trzy transze. W marcu zostanie otwartych 50 zawodów, później 90, a trzecia transza będzie obejmowała ok.150 profesji. Po wstępnym zarysie dot. prac ministerstwa miała miejsce ożywiona dyskusja na temat modelu państwa polskiego, liberalnych poglądów Pana Ministra na gospodarkę i e-sądów.

Fot. Młodzi Demokraci z Minister Elżbietą Bieńkowską