Get Adobe Flash player

Sonda

Czy Twoim zdaniem obecność ludzi młodych w polityce i samorządzie jest potrzebna?
 

 

 

IV Konwent Regionu Mazowsze

W niedzielne popołudnie, w Biurze Regionu Mazowieckiego PO w Warszawie, odbył się IV Konwent Regionu Mazowsze S"MD".

Na początku relację z Letniego Weekendu S"MD" w Mielnie przekazały osoby, które wzięły w nim udział. Przypomnijmy, że uczestnikami paneli dyskusyjnych na mielnickiej plaży był Aleksander Arabadźić, Paweł Krężołek i Aleksander Łabanowski. Nasi członkowie byli aktywni również podczas zadawania panelistom pytań.

Następnie swoje półroczne sprawozdanie złożyli przewodniczący regionu i sekretarz. Mateusz Biały omówił działalność zarządu, a Aleksander Arabadźić przedstawił liczebność członków kół oraz sprawozdania kół w Warszawie, Pułtusku, Gostyninie i Sochaczewie. Przewodniczący sochaczewskiego koła S"MD" Kamil Białas opowiedział o współpracy z lokalną Platformą Obywatelską, o ostatniej akcji ulotkowej i planowanej ankiecie na temat oczekiwań mieszkańców Sochaczewa.

Informację na temat działań promujących Region w Internecie zaprezentował członek zarządu Adam Jankowski. W swojej prezentacji zamieścił statystyki oglądalności i zasięgu strony internetowej i funpage'a na Facebooku.

Swój projekt pn. "Europejski Dialog Społeczny - cykl spotkań z europosłami" zaprezentował Adam Kądziela. Autor przekonywał, że zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego do doskonały moment na akcję uświadamiającą ich rangę i kompetencje PE.

Na koniec zgromadzeni wysłuchali referatu pt. "Jednomandatowe okręgi wyborcze w polskim systemie wyborczym" Michała Jurka. Referat był oparty na jego pracy magisterskiej, w której przekonywał, że JOW-y to silniejsza kontrola obywatelska polityków. Jednocześnie zauważył, że wbrew temu co twierdzą inicjatorzy wprowadzenia w Polsce JOW-ów, system większościowy w wyborach do Sejmu i Senatu spowoduje większe upartyjnienie parlamentu niż ma to miejsce w systemie proporcjonalnym.

Kolejny konwent już we wrześniu w Sochaczewie.

Więcej zdjęć w Galerii