Get Adobe Flash player

Sonda

Czy Twoim zdaniem obecność ludzi młodych w polityce i samorządzie jest potrzebna?
 

 

 

Grzegorz Drobiszewski


Przewodniczący Regionu


Były Sekretarz Stowarzyszenia “Młodzi Demokraci” w Warszawie oraz na Mazowszu.

Absolwent stosunków międzynarodowych studiów I stopnia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz absolwent Magisterskich Studiów Menadżerskich Wydziału Zarządzania UW.

Były aktywny działacz samorządowy na szczeblu centralnym Uniwersytetu Warszawskiego. Pełnił m.in. funkcję Przewodniczącego Komisji Wyborczej Samorządu Studentów UW w kadencji 2011/2012. Rok później zasiadał w Senacie Uniwersytetu Warszawskiego, pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu Samorządu Studentów ds. jUWenaliów regionalnych UW, a także był członkiem Komisji Dyscyplinarnej dla studentów i doktorantów UW oraz Rady Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.

Po aktywnych latach w samorządzie studenckim zdecydował się zaangażować czynniej w polską politykę. W związku z tym związał się ze Stowarzyszeniem „Młodzi Demokraci”. W kampanii do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku należał do sztabu wyborczego Michała Boniego i Kingi Gajewskiej. W tym samym roku kandydował do Rady Dzielnicy Mokotów.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Biurze Krajowym Platformy Obywatelskiej oraz Klubie Parlamentarnym PO, a także w Dziale PR w firmie należącej do największych producentów elektroniki użytkowej na świecie. Zajmował się wizerunkiem osób publicznych, w tym m.in. rzecznika rządu Cezarego Tomczyka. Obecnie pracuje z poseł Kingą Gajewską-Płochocką. Działa również w Gabinecie Cieni PO w resorcie edukacji.

Do jego zainteresowań należy: współczesna dyplomacja, komunikacja społeczna, rozwój życia i przestrzeni miejskiej, edukacja, polityka młodzieżowa i kultura.

Miłośnik kultury średniowiecznej oraz języka hiszpańskiego.

Kontakt:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

facebook.com/Drobiszewski

twitter.com/GDrobiszewski